Dělá vám problémy parkování?

Úvodní stránkaDělá vám problémy parkování?
4.duben 2015 od Magda v rubrikách Auto-Moto, Nové články
štítky Auto, Ženy

Jak si tento proces usnadnit?

Parkování je jedním z nejsložitějších řidičských úkonů. Zejména pokud se jedná o podélné parkování nebo parkování pozadu. A rozhodně neplatí, že by to byl problém jen pro ženy, ale s těmito druhy parkování má problém i velká spousta mužů. Na rozdíl od žen to ale nechtějí přiznat. Naštěstí v dnešní době existuje pro usnadnění tohoto úkonu mnoho pomocníků. Jaké to jsou? Přesně to bude tématem dnešního článku.

Nový automobil s automatickým parkováním

Automobilky v současnosti při vývoji nových vozů do aut instalují stále nové senzory a elektrotechniku, která usnadňuje některé činnosti. Situace už došla tak daleko, že některé nové automobily jsou schopné zaparkovat zcela bez lidské pomoci. Sami si zmapují volný prostor a zaparkují přesně uprostřed. Jenže ne každý má možnost nákupu nového automobilu s pořizovací cenou několika set tisíc korun. Ale možnost usnadnění parkování je tu i pro starší automobily, které tímto systémem vybavené nejsou. Právě na tyto systémy se zaměříme v druhé polovině našeho článku.

Senzory pro parkování

Další možnosti jsou sestavy parkovacích senzorů, které se dají dodatečně na automobily nainstalovat. Sice vám nezaparkují samy, ale pomohou vám, abyste při parkování neudělali škodu na svém autě nebo na automobilech ostatních. Senzory mohou snímat prostor před i za automobilem (záleží na tom, jaký si vyberete typ. Na základě snímání vzdálenosti budou vydávat akustický signál, který značí vzdálenost od nejbližší překážky. I v tmavém prostředí tedy budete mít jistotu, že za vámi nic nenabouráte. Některé parkovací senzory mohou být napojeny také na LCD displej. Na displeji se vám budou zobrazovat číselné údaje o vzdálenosti od překážek u různých částí vozu. Aby senzory fungovaly opravdu spolehlivě, musí být nainstalovány odborníky. Ta nejdůležitější činnost, tedy samotné parkování ale zůstává stále na vás.
Magda Autor Magda