Úvodní stránkaČlánky za měsíc březen 2017

Články

bře
24

Kopřiva dvoudomá

V lidovém léčitelství se kopřiva používala k jarnímu čištění krve a šlehala se s ní kolena těm, kteří trpěli revmatismem. Zakopaná v rohu pole chránila úrodu před housenkami.

bře
20

Logopedie doma aneb zkoušíme to spolu

od Dee v rubrikách O dětech štítky děti, rodiče, Rodina, Výchova, učení, Učitel, logopedie

Má vaše dítě potíže s výslovností některých hlásek? Zvažujete návštěvu logopeda? Zkuste to předtím ještě spolu doma. Tady jsou první rady, jak na to.

bře
19

Francouzské brambory

od Dáša v rubrikách Hobby a zahrada štítky recept, Recepty, brambory, oběd

Snad v každé domácnosti se skoro denně vaří. Každá rodina má své oblíbené jídlo. Každá hospodyňka připravuje známé klasiky trošku jinak.

bře
14

Smetánka lékařská

od Dee v rubrikách Zdraví, Hobby a zahrada štítky Bylinky, Jaro, Čaj, Léčba, Léky

Smetánka lékařská neboli PAMPELIŠKA je často opovrhovanou rostlinou, kterou najdete na jaře snad za každým rohem. Jakmile pampeliška odkvete, uspořádají se její semena do ochmýřené koule, ze které se potom pomocí větru tyto rostlinky samy rozsévají. Kořen pampelišky je v českém léčitelství označován za "český ženšen".

bře
7

Kobližky

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky recept, Recepty, Pečení, Pečivo, sladké

Už cítíte tu sladkou vůni vanilky? Tak honem pojďte zadělat kvásek, ať si brzy můžete pochutnávat na čerstvě usmažených kobližkách!

bře
6

Z knihovničky pro děti potřetí

od Dee v rubrikách O dětech štítky knihy, děti, čtení, rodiče, Rodina, Dárek

Přidávám další tipy na knížky pro Vaše děti. Čtěte jim, povídejte si s nimi o příběhu i obrázcích, nechte je vám cokoliv k dějí vyprávět, určitě tím jedině získáte!

bře
1

Moje čočková polévka - lepší než od tchýně

od Dáša v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, recept, Polévka, Čočka, jídlo

Nejoblíbenějsí polévka mého manžela je čočková. Vždycky říkal: "nejlepší čočkovou polévku umí moje maminka, pak já". Potom jsem mu jí uvařila podle mého receptu. Vařila jsem ji s láskou a nejlíp, jak umím. Dostala jsem za ní nejcenější ocenění: "Takhle doboru ani máma neumí" :-) Mimochodem, tchýně vaří skvěle...