Úvodní stránkaČlánky za měsíc září 2016

Články

zář
29

Zajímavosti Hlavního města Prahy

od petr v rubrikách Cestování štítky Kraje, Cestování, Česko, Praha

Z hlediska členění republiky patří Hlavní město Praha mezi samostatné krajské celky. Je jedním ze čtrnácti takových celků a má hned několik privilegií.

zář
27

Z knihovničky pro děti poprvé

od Dee v rubrikách O dětech štítky děti, knihy, Dárek, Vánoce, Tip na Vánoce

Jako první jsem pro vás vybrala knížku určenou především pro děti školního věku. Líbí se mi její téma a myslím, že by mohlo být pro děti stejně zajímavé. Vypráví příběh o dívce, jejíž děda je kominík a jednoho dne spadne ze střechy. Díky této nehodě musí zůstat na několik měsíců na lůžku, a tak Klárka najednou nemá u koho být.

zář
26

Hruškový CRUMBL s ostružinami

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Dezert

Je to jeden z nejjednodušších dezertů, ale zároveň patří i mezi ty nejefektnější. Jen ovoce a dokřupava opečená drobenka. Co víc si přát?

zář
24

Pizza

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články štítky Recepty

Vyrobit si domácí pizzu je velmi snadné. Těsto je hotové raz dva. Pak už jen záleží na vás, jaká příchuť je vaše nejoblíbenější a čím se rozhodneme pizzu vylepšit. Množství ingrediencí uváděné v receptu vydá na dvě velké pizzy. Ingredience Těsto 0,5kg hladké mouky 2...

zář
22

Jak vybrat dokonalé brýle?

od Magda v rubrikách Móda, Nové články štítky Brýle, Móda, Obličeje

Až 75 procent populace trpí nějakou oční vadou, mezi ty nejčastější patří krátkozrakost, dalekozrakost a astigmatismus. Všechny tyto problémy řeší brýle. Jak si ale zvolit takové, v nichž se nejen nebudete stydět vyjít ven, ale ve kterých se budete cítit opravdu dobře a ši...

zář
20

Něco pro táty

od Dee v rubrikách O dětech štítky rodiče, Rodina, Táta, děti

Milí tatínci, většinou když píšu, tak i přesto, že NECHCI, promlouvám spíše k maminkám než k vám. Berte tedy tento článek jako omluvu, snad se vám bude líbit.

zář
19

Kokosovo-dýňová buchta

od Honza v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Koláč, Dezert

Ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu a smícháme ji s připraveným krémem z mascarpone – tuto polevu naneseme na vychladlou buchtu.

zář
16

Zajímavosti kraje Vysočina

od petr v rubrikách Cestování štítky Česko, Kraje, Cestování

Centrum Českomoravské vrchoviny, ve kterém se rozkládá kraj Vysočina je každoročně cílem desítek tisíc českých i zahraničních turistů. Kraj rozhodně má, co nabídnout. Kromě přírodních krás a malebného prostředí se jedná také o velké množství architektonických památek a kulturního vyžití. Proč cestovat do této oblasti?

zář
15

Kéž by dnes spala o něco déle!

od Dee v rubrikách O dětech štítky děti, Výchova, Rodina, rodiče

Jistě si ještě pamatujete, jak jste vymýšleli, co se dá - jen aby ten váš prcek spal celou noc a ráno nevstával moc brzy. Zvláště pak po noci, kdy jste zrovna brzy do postele nezalezli.

zář
14

Americký švestkový koláč

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Koláč, Pečení, Recepty

Není to jen tak ledajaký koláč. Recept na tuto švestkovou pochoutku se pravidelně objevoval v kulinářské rubrice známých amerických novin The New York Times od roku 1983. Až v roce 1995 si editoři řekli dost a přestali ho otiskovat. Za to se na ně snesla vlna kritiky a rozhořčených dopisů, protože americké hospodyňky si bez tohoto koláče už nedokázaly podzim představit.