Úvodní stránkaČlánky za měsíc červen 2016

Články

čen
30

Základy správného zalévání trávníku

od petr v rubrikách Hobby a zahrada štítky Trávník, Zahrada

Trávník tvoří největší plochu každé zahrady a každý správný zahrádkář ví, že aby trávníky dobře rostly a dobře vypadaly, je třeba o ně také správně pečovat.

čen
22

Salát s roketou (nebo rukolou) a kozím sýrem

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Salát, Rukola

Opět začíná báječné letní období šťavnatých salátů. Nejlepší však na tom je, že suroviny na přípravu lehké večeře můžeme snadno vypěstovat i na malém záhonku. Roketa, která je chuťově velmi podobná rukole, je nenáročná a roste rychle.

čen
21

Skořicové rolky

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Skořice

Strašně dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala k pečení z kynutého těsta. I když (nebo právě proto) jsem od malička byla u toho, jak babička zadělávala těsto na báječné povidlové buchty.

čen
16

Skútry jsou stále populárnější! Proč?

od petr v rubrikách Auto-Moto štítky Auto, Moto, Skútr, Nákup

Obliba malých motorek s automatickou převodovkou – skútrů, se v posledních letech výrazným způsobem zvýšila. Skútry jsou oblíbené pro různé věkové kategorie, pro muže i ženy, do města i na vesnici.

čen
15

Noky s kuřecím masem

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Kuřecí, Kuřecí maso

Mám pocit, že ta nejlepší jídla, často vzniknou tak nějak z nouze - buď z nedostatku základních surovin nebo z nedostatku času. Možná i o to větší z nich máme radost, když při jejich přípravě nevypustíme duši a máme tak sílu si na nich ještě pochutnat.

čen
13

Vybíráme elektrokolo!

Elektrokola na českém trhu zaznamenala v posledních letech velký boom. Klasická kola vybavená elektromotorkem, která usnadňují jízdu jsou v hledáčku především těch, kteří každý den dojíždějí na kole do práce nebo jezdí na projížďky a nechtějí se tolik nadřít.

čen
11

Návštěva Kutné Hory je sázkou na jistotu

od Radush v rubrikách Cestování, Nové články štítky Česko, Cestování

Nevelké středočeské městečko Kutná Hora ukrývá historický i architektonický poklad, který touží vidět návštěvníci z celého světa. Během bohaté a významné historie právě zde naši předci zanechali značné množství památek, na než mohou být místní obyvatelé náležitě hrdí. Pravdivost těchto slov dokládá i skutečnost, že Kutná Hora byla v roce 1995 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. A co konkrétně zde můžeme vidět? Není toho rozhodně málo, však považte sami.

čen
9

Skořicové sušenky / pečeme s dětmi

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Pečení, děti

Děti se s nadšením vrhnou do jakéhokoli pečení. Často si však práci s těstem zamění za práci s modelínou… Pokud potřebujeme něco rychle upéci bez jejich přímé asistence, je nejjednodušší jim přidělit kus těsta, hromádku mouky a váleček, ať si s tím hospodaří, jak uznají za vhodné.

čen
6

Jak si poradit se skvrnami na koberci?

Koberce jsou jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin již dlouhodobě. Jejich elegantní vzhled, příjemný pocit na dotyk a velká nabídka barev a druhů již desítky let láká zákazníky, i když je konkurence v oblasti podlahových krytin stále větší.

čen
4

Základy správného zalévání trávníku

od petr v rubrikách Hobby a zahrada štítky Zahrada, Tip

Trávník tvoří největší plochu každé zahrady a každý správný zahrádkář ví, že aby trávníky dobře rostly a dobře vypadaly, je třeba o ně také správně pečovat. Vertikulace, aerifikace a hnojení trávníku jsou činnostmi, které stačí provádět jen jednou až dvakrát do roka.