Úvodní stránkaČlánky za měsíc květen 2016

Články

kvě
31

Mini pizza z jogurtového těsta

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada štítky Recepty, Pizza, Tip

Také máte tak často chuť na pizzu? Ale odrazuje vás zdlouhavá příprava klasického kynutého těsta? Zde je snadný recept na rychlou pizzu. Nemusíte čekat na vykynutí.

kvě
30

Jahelník

Jáhly jsou velmi opomíjenou potravinou, i když netuším proč. Přitom do jídelníčku našich předků přirozeně patřily, avšak pak se na ně nějak pozapomnělo.

kvě
25

Nebojte se nakupovat s dětmi

od Dee v rubrikách O dětech, Nové články štítky děti, mateřství, Nákup, rodiče

Lednice je prázdná a vy vymýšlíte, jak co nejrychleji a nejúsporněji nakoupit a přitom nekupovat horu lízátek, malý bagr plný bonbónků, jogurty, kterých máte doma plnou lednici či přeslazená dětská pití. Mám řešení - nechoďte nakupovat se svými dětmi!

kvě
24

Jarní bylinky

od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články štítky Bylinky, Zahrada, Jaro

Jaro je ideálním časem pro sběr různých bylin. Rostliny jsou ještě plné té nejčerstvější síly. Proto bychom měli vyrazit do lesů a luk načerpat nejen jarní energii, kdy vše rozkvétá, ale především si nasbírat několik základních bylinek, které nám pomohou v boji především se zimními chorobami.

kvě
18

Plavání kojenců

Možná i vy máte doma malé miminko a uvažujete o tom, že s ním budete docházet na hodiny plavání? Jaká jsou největší pozitiva? A na co je třeba dát pozor? Stojí vynaložené finance za to? Nebo je jednodušší a levnější navštívit soukromě některý z bazénů pro veřejnost? A jak případně miminko a sebe na toto dobrodružství vybavit?

kvě
14

Priority všedních dnů s půlročními dvojčaty

od Radush v rubrikách Nové články, O dětech štítky děti, mateřství

Jako asi každá máma sotva několika měsíčních dětí mívám někdy pocit, že by se mi hodilo mít několik rukou, nohou a také kdyby můj den měl minimálně dvakrát tolik hodin. Právě tehdy bych možná stihla vše, co bych si přála. Nic z toho však zařídit neumím a tak si musí...

kvě
13

Vítání občánků

od Radush v rubrikách Nové články, O dětech štítky děti, Česko

Tradice vítání občánků se stala již v minulosti oblíbeným slavnostním aktem, který v mnoha českých rodinách nahradil do té doby zavedený obřad zvaný křest. Při hlubším zamyšlení zjistíme, že tato změna pravděpodobně proběhla i v duchu záměru komunistického režimu oslabit v lidech náboženské vyznání.

kvě
5

Koupací kyblíček ano či ne?

od Radush v rubrikách Nové články, O dětech štítky děti, mateřství

Chystáte se na příchod nového člena vaší rodiny a uvažujete o tom, jakou pořídíte výbavičku? Slyšeli jste už o koupacím kbelíčku? Jaké jsou výhody a nevýhody rozhodnutí ho pořídit? Stojí vynaložené finance opravdu za to? A na co je třeba se připravit? Tyto a mnohé dalš...

kvě
3

Češi a ateismus jdou ruku v ruce

od Radush v rubrikách Kultura, Nové články štítky Česko, Životní styl

Jak jste na tom vy a víra? Hlásíte se k některé? Nebo to považujete za přísně soukromou věc a i když v něco věříte, žádnou církev k tomu nepotřebujete? Přemýšleli jste někdy o tom, že počtem “bezvěrců” se vymykáme charakteru Střední Evropy a ve srovnání s okolním...

kvě
1

Počkejte až ….. aneb plašení maminek v Čechách

od Radush v rubrikách Nové články, O dětech štítky děti, mateřství, Ženy

Jako nastávající maminka rovnou dvou dítek najednou jsem svou novou životní roli vyhlížela s patřičnou pokorou a také přáním, abych se o naše dvojčátka dokázala postarat co nejlépe.  Připouštím rovnou, že mne někdy více, někdy méně znervozňovala skutečnost, že o tom...