Cvičení s míčem neomezuje věkem

Úvodní stránkaCvičení s míčem neomezuje věkem
29.květen 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport, Zvířata
štítky Fitness, Hubnutí, Zdraví, Ženy, Životní styl
Cvičení s míčem netřeba zdlouhavě představovat. Každý si jistě dokáže barvitě představit, o jakou aktivitu se jedná. Možná jste o cvičícím míči slyšeli ve spojitosti s jiným názvem – například , powerball, rehaball, pezziball či bodyball – názvy jsou to sice různorodé, představují však jednu a tu samou věc. A tedy velký, elastický, nafukovací míč vyrobený z umělé hmoty. Cvičící míče se dají pořídit v mnoha různých velikostech, barvách i značkách. Navzájem se od sebe liší především druhem použité umělé hmoty, svojí tloušťkou, pružností, povrchovou úpravou či odolností vůči zatížení. Používá se nejen ke cvičení, ale i posilování či protahování a nejedna těhotná žena si jej během nejkrásnějšího období nemůže vynachválit jakožto výborné náčiní v těhotenství. Zatímco dříve se používal především k rehabilitaci, dnes je jeho využití mnohem různorodější.

Jak si vybrat míč

Nejdůležitějším předpokladem pro tento druh cvičení je přítomnost cvičícího míče. Bez toho se zkrátka neobejdete. Před nákupem konkrétního balónu není na škodu pořádně si rozmyslet, k čemu, kde a jak ho budete chtít používat. Určitě si míč pořizujte ve specializovaných prodejnách, kde máte jistotu kvality a pečlivého zpracování – navíc se můžete v případě nevědomosti zeptat na radu, případně si nechat konkrétní kousek doporučit.
  • Pro běžné cvičení vám bohatě postačí mít o průměru 65 cm, což je rozměr tak akorát pro výšku postavy v rozmezí od 160 do 180 cm. Vyšší jedinci se mohou spolehnout na míče o průměru 75 cm, naopak vzrůstově menší jedinci se spokojí s míčem, který bude mít průměr 55 cm.
  • Snažte se vybírat mezi výrobky, které disponují značkou odborného testu. Ano, dají se sehnat mnohem lacinější imitace, ale ty vám nevydrží, a proto je mnohem lepší připlatit si za originální značkový míč.

Pro koho je cvičení na míči vhodné

Výhodou cvičení na míči je především skutečnost, že neomezuje věkem ani pohlavím a věnovat se mu tak může široká skupina lidí. Míče se hravě přizpůsobí mužům i ženám, dětem i starší lidem. Pyšní se tím, že je ohleduplný vůči kloubům i zádům, a proto se této aktivitě nemusí bránit ani lidé v letech, kteří při jakémkoli jiném cvičení pociťují problémy právě v těchto partiích. Ba naopak je cvičení na míči doporučováno ženám, které trpí gynekologickými problémy, hojně se využívá v těhotenství, kdy si jej budoucí maminky nemohou vynachválit a i po porodu jsou cvičící míče neocenitelnou pomůckou slibující mnoho pozitivních vlastností.
Cvičení s míčem neomezuje věkem

Kde všude se využívá cvičení na míči

Jak již bylo řečeno – cvičící míč je všestranná cvičební pomůcka, po které může sáhnout prakticky kdokoli. Kromě cvičení doma jsou tyto míče využívány v logopedii a foniatrii, dále pak v porodnicích, cvičí se s nimi i s malými miminky a v neposlední řadě jsou míče doporučovány zejména pro rehabilitaci či různé poúrazové či pooperační cvičení.
Magda Autor Magda