Co za léky pro děti, když jedete mimo domov?

Úvodní stránkaCo za léky pro děti, když jedete mimo domov?
10.srpen 2016 od Dee v rubrikách O dětech
štítky děti, Zranění, Léto, Léky, Léčba, Zdraví

Tak mě to baví! TO LÉTO!

Kolikrát skoro ani nedýchám, jak se těším, co všechno bude a to už je mi docela dost. Hlavně jsem máma a víc by se měla těšit z léta má dcera, ale zatím mi připadá, že se z něj těšíme obě tak nastejno.

Ona z házení kamínků do vody, já jak si zas zaplavu v řece. Ona z Popelky od Disneyho, krmení prasat nebo daňků, z lučního koníka, co jí táta chytil do dlaně. Já z toho, jak budu otáčet stránky, mačkat struny, potápět hlavu pod vodu nebo držet pádlo v ruce.

Léto je prima, tedy hlavně pro nás učitele, to se musí uznat. Vlastně se máme skoro tak dobře jako děti. Na všechno, co nestíháme mezi opravami sešitů, je jednoduše více času. Ale mimoto je v létě čas i na jiné věci: na spálené uši od slunce, vyšisované vlasy, modřiny, všemožné štípance a taky odřeniny. I já si jednu pořádnou letos vysloužila. Vlastně my obě. B. měla ke koleni ještě navíc odřené čelo, bradu nos i pusu, ouuuuu, to byla pořádná mela.

Taky musím říct, že mě její zranění pořádně vyděsila. Je to docela šikovné dítě, jenže když se k tomu přidá někdo, kdo je z letních dobrodružství hodně nadšený a málo šikovný (to jsem já), je z toho pěkná bouračka. No, nakonec to dobře dopadlo, ale právě tenhle nepříjemný pocit mě trochu nakopl k tomu napsat právě tento článek.

Totiž letos na dovolené jsem zjistila, že jsme pro první pomoc zcela nevybaveni a měli jsme tedy velké štěstí, že poblíž byla lékárna. Takže abyste vy i já příště věděli, co vše je třeba mít s sebou v lékárničce, vypsala jsem to:

Pro případ odřenin zabalte základní obvazový materiál a dezinfekci např. Neocid spray, Betadine roztok. Z obvazů se potom hodí gáza, náplast s polštářkem, elastické obinadlo. Ozkoušený mám Bepanthen plus krém, který určitě znáte. Dá se použít jak na odřeniny, tak na popáleniny. Dalším tipem je Traumaplant krém- vhodný nejen na odřeniny, ale i na zhmožděniny. 

V případě nemoci nezapomeňte na Brufen- Nurofen sirup, či dětský Paralen (tyto léky lze též podat při bolesti hlavy, např. po nadměrném slunění). Nezavrhuji ani formu v čípku - využijete při zvracení a teplotě.

Když vás překvapí průjem: vynikající jsou Smecta sáčky, doporučuje se podávat nejlépe v nastrouhaném jablku. (Nebo jsem četla i o Gastrofyt sáčcích, které jsou prý obdobné jako Smecta, ale o něco chutnější.)

Na rýmu: Olynth dětský nosní spray, Otrivin, Nasivin nebo já nejčastěji používám nosní kapky na podkladě mořské vody. Při podráždění oční spojivky se dají použít Opthalmoseptonex kapky nebo k výplachu očí lze použít též Opthal.

Alergie: ať už se jedná o reakci na jídlo, slunce nebo poštípání hmyzem dobrým pomocníkem mohou být Zyrtec kapky, Fenistil kapky, Claritine sirup, atd. Dnes jsem četla i o Antisectin gelu, který prý pomáhá na štípance všeho druhu (i na požahání medůzou).

Pro příznivce homeopatie

Coryzalia- na rýmu
Homeogene- bolest v krku
Homeovox- chrapot
Cephyl- bolesti hlavy
Cocculine- nevolnost při cestování
Stodal- kašel
Drosetux- dráždivý kašel
Homeopatická mast Cicaderma- popáleniny, odřeniny
Traumeel-S mast- je vynikající na zhmožděniny a jiné úrazy s „modřinou“
Ipeca 9 CH- 3 granulky při zvracení dítěte, čím větší obtíže, tím častěji podávat
Arnica 5 CH- opakovaně 5 granulí při úrazu spojeném s modřinou, zhmožděním, krvácením

V každém případě Vám přeji, ať z výše zmíněných léků nepotřebujete žádný a užíváte si druhou polovinu léta bez nehod a zranění. Já kdyby to šlo, tak tohle roční období tahám za ruce i nohy, do šířky i dálky, jen aby tu ještě o něco déle BYLO!

Dee Autor Dee