Červené a bílé víno se vyrábí ze stejných hroznů

Úvodní stránkaČervené a bílé víno se vyrábí ze stejných hroznů
23.srpen 2016 od petr v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Víno, Pohoda, Léto, Drink

Mysleli jste si, že barva vína je dána barvou hroznů? Že červené víno se dělá výhradně z hroznů modrých (červených) a bílé víno jen z hroznů bílých?

Jestli ano, jste na omylu, tedy alespoň částečném. Za naprosto totožných hroznů vína lze vyrobit červené, bílé i růžové víno. Jak je to možné?

Bílému vínu na barvě nezáleží

Při výrobě bílého vína je úplně jedno, jaká barva a typ hroznů se využije. To červené víno je poněkud vybíravější. Dá se vyrábět výhradně z hroznů modrých, které mu dodávají charakteristickou barvu. Jak je ale možné, že se z modrých hroznů dá vyrobit i víno bílé? A nebojte se, nejedná se o žádné přidávání barviv a chemických sloučenin.

Důležitá je doba lisování šťávy

Nejdůležitějším aspektem, který ovlivňuje výslednou barvu vína, je především doba, kdy se z hroznů lisuje šťáva. Vylisováním šťávy ihned po sklizni vzniká víno bílé. Pokud se hrozny nechají kvasit vcelku, ještě se slupkou, vyrábí se tak víno červené.

Při kvašení ve slupce se totiž uvolňuje barvivo zálupky, které následně dělá barvu vína. Čím déle se hrozny ve slupce nechají, tím je barva vína sytější.

U růžových vín je logicky jen kratší doba, kdy se louhují a kvasí ve slupce.

Červené víno je zdravější

Ačkoliv alkohol je obecně pro lidské tělo neprospěšný a spíše škodlivý, u vína to zcela neplatí. Tedy alespoň u červeného a nesmíte to přehánět s množstvím konzumace. Ideální množství je 1 dcl denně.

Červené víno je prospěšné lidskému tělu především proto, že obsahuje třísloviny, které lidský organismus potřebuje. Třísloviny se do vína uvolňují právě ze slupek. Kromě tříslovin se ze slupek hroznů dostanou také další látky s antioxidačními a antibakteriálními účinky.

petr Autor petr