Černé tečky musí pryč!

Úvodní stránkaČerné tečky musí pryč!
14.duben 2015 od Magda v rubrikách Móda, Nové články, Zdraví
štítky Krása, Móda, Zdraví
Ráno vstanete, opláchnete obličej a podíváte se do zrcadla. Kde se vzaly, tu se vzaly, u nosu vám zase vyskákaly černé tečky. Zkazí ráno a otráví celý den. Jak se jich zbavit jednou provždy?

Příčin je několik. Správná péče ale pomůže

Příčin vzniku černých teček může být několik. Opalování, nesprávná životospráva, pobyt v zakouřených prostorech nebo třeba prodělané akné. Ať už je příčina jakákoliv, pokud se teček chcete zbavit, měli byste následovat naše rady. Základem všeho je pravidelné a pořádné čištění pleti. Zvolte přípravky, které jsou určeny pro váš typ pleti, v kosmetické taštičce byste ale měla mít základní přípravky jako je pleťový krém, tonikum a micerální voda. Těmito přípravky byste měla alespoň jednou denně dokonale vyčistit pleť, případné nečistoty, které večer opomenete vyčistit, totiž do rána na vašem obličeji mohou udělat pěknou paseku. V koupelně by také neměl chybět peeling a maska, které použijete jednou či dvakrát za měsíc.

Dvakrát ročně kosmetika

Navštívit kosmetiku už dnes není přežitek. Zhruba od dvacátého roku věku je dobré pravidelně navštěvovat kosmetičku. Ta pleť dokonale vyčistí a doporučí vám správnou péči hodící se pro váš typ pleti. Svou kosmetičku byste měla navštěvovat nejméně dvakrát ročně, po pětačtyřicátém roku věku už se doporučuje každoměsíční návštěva. Samozřejmě je dobré také vyvarovat se takzvaných rizikových míst. Ale ruku na srdce, kdo se v létě na dovolené před sluníčkem schovává pod slunečník? Kdo vymění páteční posezení s kamarádkami v místním baru za večer u televize s vatovým tamponkem a micerální vodou?

Co radí babičky?

Naše babičky a prababičky neměly takové možnosti a výběr kosmetických přípravků, jako máme dnes my. Musely si poradit jinak. Na boj s černými tečkami jim musel stačit třeba med, mléko nebo citron. Med totiž vyléčí snad úplně všechno. V boji proti černým tečkám pomůže, když ho vmasírujete do míst, kde máte ucpané póry. Stačí čtvrt hodiny masáže a černé tečky jsou pryč (slibují babičky)!
Magda Autor Magda