Bylinky v kuchyni

Úvodní stránkaBylinky v kuchyni
15.červen 2018 od Dee v rubrikách Hobby a zahrada, Zdraví
štítky Kuchyně, Vaření, Koření

Také máte doma na okně nebo balkónu spoustu bylinek a některé jste ještě ani nevyužili? Tak krásně mi tam rostou, voní a já to sotva stíhám sušit. Je pravda, že nasušené domácí bylinky mají výraznější chuť i vůni oproti těm kupovaným, ale ČERSTVÉ to je teprve něco.

Jenže do kterého jídla jakou použít? Sepsala jsem pro vás použití těch nejzákladnějších, mohlo by se hodit. 

Meduňka

Meduňku můžete na záhonech pěstovat jako trvalku, po pěti letech je však dobré trsy rozdělit a omladit. U nás má častější uplatnění jako léčivka, dokáže velmi dobře uklidnit, pomoci s migrénou nebo trávením.

Kde ji v kuchyni použijete?
Výborně se hodí do ovocných nebo zeleninových salátů, bylinkových másel, tvarohových pomazánek, k rybám či mušlím. 

Máta

Jakmile se řekne máta, představíte si Mojito...tedy já alespoň ano. Nápoj, který ve mně evokuje léto. Osvěží a skvěle chutná. Výrazná chuť máty však omezuje její použití - proto v jejím případě vždy pamatujte, že méně je někdy více.

Kde ji v kuchyni použijete?
Často zdobí kopeček zmrzliny, může být v těstovinových pokrmech, mléčných či ovocných koktejlech,  zapečených sýrech, jogurtových zálivkách na salát nebo v tvarohových pomazánkách. 

Bazalka

Bazalka je jedna z nejpoužívanějších bylinek v současnosti vůbec. Taky ji seženete v každém supermarketu. Ne každá vám však poskytne tak dobrou chuť a dlouho vydrží. Proto je dobré si ideálně vypěstovat vlastní.

Kde ji v kuchyni použijete?
Dobrá je na italská jídla, saláty, pesta, těstoviny, pizzu, rajčata s mozzarellou, ryby, mořské plody, polévky, mletá masa, zeleninové pokrmy. Hodí se i do marinád určených k nakládání mas a ryb. 

Tymián

Tymián zimu nepřežívá, proto se nedivte, když ho další rok už na zahrádce nebo v květináči na balkóně nenajdete. Nebojte se tedy opatřit si nový, určitě se bude hodit.

Kde ho v kuchyni použijete?
Tymián má stejně jako máta velmi výraznou chuť, díky které skvěle oživí- okoření maso i všelijakou zeleninu. Můžete ho využít k přípravě marinád, do omáček, polévek nebo bylinkového másla. Je důležitou součástí PROVENSÁLSKÉHO KOŘENÍ. 

Majoránka

Majoránka potřebuje slunečné místo a taky seřezávat asi na pět centimetrů. Sklízet ji můžete několikrát do roka těsně před květem nebo v jeho počátku. 

Kde ji v kuchyni použijete?
Tady myslím není tolik co radit, nepostradatelná je do bramboračky a bramboráků. Často se také přidává do gulášů, paštik, uzenin nebo pokrmů z luštěnin. 

Oregano (Dobromysl)

Oregano je typický nejen pro italskou kuchyni, ale také pro kuchyni řeckou. Má lehce nahořklou chuť a v kuchyni se používají lístky, které když jsou čerstvé, tak mají jinou chuť než ty sušené. Česky se oregano nazývá Dobromysl, což není náhodou - má skvělé účinky nejen pro vaše tělo, ale rovněž i pro vaši mysl - snadno se díky němu zbavíte stresu a nespavosti.

Kde ho v kuchyni použijete?
Skvělý je do řeckého salátu, marinád s olivovým olejem a limetkovou šťávou k dochucení grilovaných ryb, mas nebo tepelně upravené zeleniny. 

Rozmarýn

Rozmarýnu se nejlépe daří v květináčích na balkónu nebo na parapetu, potřebuje písčitou půdu. Může mít podobu až dvoumetrového keře, který voní po pryskyřici a citrusech.

Kde ho v kuchyni použijete?
Bez rozmarýnu by rozhodně nemohla existovat francouzská kuchyně, je stejně jako tymián velmi důležitou součástí PROVENSÁLSKÉHO KOŘENÍ. Můžete pomocí něho dochutit všechny druhy masa, saláty, nádivky, sýrové pokrmy, zapečené brambory i těstoviny. 

Závěrem přikládám kombinace bylin, které můžete použít na dochucení pizzy a také recept na domácí provensálské koření. Určitě to vyzkoušejte, úspěch zaručen- není nic nad domácí bylinky

Domácí provensálské koření

Smíchejte
3 lžíce sušeného tymiánu
2 lžíce sušené saturejky
1 lžíci sušeného oregana
3 lžičky sušeného rozmarýnu
2 lžičky sušené majoránky 

Můžete přidat i 1 lžíci sušených květů levandule. 

Bylinky na pizzu 

Kombinace č. 1
3 díly dobromysli
1 díl bazalky
1 díl petržele
1 díl majoránky
1 díl tymiánu 

Kombinace č. 2
3 díly dobromysli
2 díly bazalky
1 díl saturejky 

Kombinace č. 3
2 díly dobromysli
2 díly bazalky
1 díl tymiánu
½ dílu libečku 

Kombinace č. 4
1 díl majoránky
1 díl dobromysli
1 díl tymiánu 

Kombinace č. 5
3 díly dobromysli
2 díly bazalky
2 díly rozmarýnu
½ dílu tymiánu 

Dee Autor Dee