Blahodárné účinky medu

Úvodní stránkaBlahodárné účinky medu
7.únor 2015 od Radush v rubrikách Nové články, Zdraví
štítky Zdraví
Sladký, chutný a navíc zdraví prospěšný… to a mnohé další superlativy by bylo možné pět na lety prověřené přírodní sladidlo, které je v našich končinách známé pod jednoduchým názvem MED.  O tom, že je zdraví prospěšný, slýchává už takřka od malička snad každé dítě. Vždyť kdo by nevzpomenul třeba při nachlazení na poctivý horký čaj s medem. Není bez zajímavosti, že ani další mnohé moudré rady babiček se bez této suroviny neobejdou, blahodárné účinky totiž znali také naši předci. Napadlo vás ale někdy, proč tomu, ale tak je? Co ho tvoří tolik užitečným? A na co všechno lze med použít? Přijměte naše pozvání na exkurzi, která nám pomůže „ medové záhadě“ přijít na kloub. Historicky doložené zmínky o používání medu můžeme nalézt již v době před více než 4000 lety, kdy byl součástí ajurvédské (indické) medicíny. V období starověkého Egypta se používal med k potírání ran a zranění. Starověcí Řekové zase věřili, že při konzumaci medu dochází k prodlužování života. Zmínka o konzumaci medu stojí i ve Starém zákoně, kde Šalamoun pravil: „Můj synu, jez med, je zdravý“.  A skutečně se nemýlil, vždyť byl také široko daleko znám pro svou moudrost. Co je v medu obsaženo? Z největší části se jeho složení podílí fruktóza (cca 38%), glukóza (cca 31%), maltóza (cca 7%), sacharóza (více než 1%), voda (cca 17%) a v menším podílu také různé minerální látky. Specifické vlastnosti medu se do jisté míry odlišují podle druhu květů, ze kterých byl vyroben a také podle vody, jež je v něm obsažena. Využití medu V kuchyni – jako sladidlo. Přidává se do různých druhů moučníků a také k doslazení některých nápojů, stejně jako k dochucení například ovesných vloček či různých druhů jogurtů a ovocných koktejlů. Nedoporučuje se dávat med do vroucích nápojů, jelikož při takto vysokých teplotách dochází k ničení hodnotných látek. Totéž se mimochodem týká i citrónu. K léčení
  • Zažívací potíže – díky slabě kyselému pH med zabraňuje růstu bakterií a také čistí tělo od volných radikálů, které způsobují rychlé stárnutí buněk.
  • Potírání ran – med desinfikuje ránu, zmírňuje otok, pomáhá odlučovat odumřelé tkáně a napomáhá její obnově. Med také odčerpává z rány vodu, čímž zmenšuje její velikost. Výhodou medu je, že se nelepí na tkáně, proto výměna obvazu nezpůsobuje větší bolesti.
  • Léčba nachlazení a nemoci dýchacích cest – tlumí zánět. Doplňuje energii potřebnou pro boj s bakteriemi a viry.
  • K léčbě alergických reakcí – slouží pro tišení alergického kašle.
  • Nespavost – dle prastaré rady našich babiček pomáhá ke klidnému spánku med rozpuštěný v horkém mléce.
  • Rekonvalescence a vyčerpání organismu – med obsahuje jednoduché cukry, které se vstřebávají přímo do krve a netráví se.
  • Otrava houbami – med rozmíchaný v teplém mléce napomáhá jako první pomoc pro poškozená játra. Následně je samozřejmostí návštěva lékaře.
  • Prořezávání zoubků u dětí – lze potírat medem dásně. Med snižuje hladinu fosforu v krvi a snižuje citlivost a bolest.
  • Činnost jater – med rozšiřuje cévy, zesiluje přívod kyslíku a živin do tkáně. V játrech se tělo zbavuje škodlivých látek z trávení, proto je jejich fungování nezbytné.
V kosmetice – přidává se do různých pleťových krémů, masek, balzámů a šampónů. Pokožku vyživuje a zvláčňuje. Přes všechny pozitivní účinky, které med má, však může i škodit. Jedná se o případy, kdy je med vyroben z květů, které jsou toxické. Týká se to například některých druhů oleandrů. Nicméně ve střední Evropě se tyto druhy medu prakticky nevyskytují. Nedoporučuje se též jeho podávání dětem mladším 18 měsíců, jejichž žaludek nedosahuje tak kyselého prostředí, aby mohl zničit případné bakterie, které v medu přežijí. Pro žaludek dospělého člověka vzhledem k jeho dostatečně kyselým žaludečním šťávám nebezpečí nepředstavuje.
Radush Autor Radush