Benzínové sekačky

Úvodní stránkaBenzínové sekačky
25.červenec 2015 od Magda v rubrikách Hobby a zahrada, Nové články
štítky Bydlení, Česko

Benzínové sekačky na trávu – Jakou výbavu oceníte a jaká je zbytečná?

Potřebujete koupit novou sekačku na trávu vaší zahrady? Možná budete překvapeni tím, jak široká a pestrá je v současnosti nabídka jednotlivých druhů. I my se v dnešním článku na toto téma zaměříme, konkrétně na benzínové sekačky a jejich vybavení. Benzínové sekačky jsou nejvyhledávanějším druhem rotačních sekaček na trávu, mají vyšší výkon, jsou robustnější a také vybavenější. Jakou mají dnešní sekačky výbavu? Které prvky výbavy jsou nutné a které nikdy nevyužijete?

Pojezd a regulace rychlosti

Velké procento zákazníků považuje v současnosti u benzínových sekaček pojezd za naprostou samozřejmost. Stále se ale vyrábí modely s benzínovým pohonem, které pojezdem nedisponují a jsou velmi žádané. A to nejen proto, že bez pojezdu je nižší cena. Volba, zda sekačku s pojezdem nebo bez něj by měla záležet na velikosti a členitosti vaší zahradní plochy. Pokud máte velkou zahradu s rovnými plochami a minimem překážek, rozhodně se pojezd vyplatí. Pokud máte malou zahradu s velkým množstvím překážek, stromů, záhonků a se zatáčkami, bude pojezd nevyužitý a spíše přítěží. Pokud se pro pojezd rozhodnete, rozhodně doporučujeme volit sekačky s možností regulace rychlosti pojezdu. Ne vždy bude sekačku obsluhovat jeden člověk a každému vyhovuje jiná rychlost.
Benzínové sekačky

Několik způsobů nakládání s posečenou trávou

Některé sekačky se pyšní tím, že disponují několika způsoby, jak mohou nakládat s právě posečenou trávou. Ty nejvyvinutější modely nabízí samozřejmě výhoz do sběrného koše, záslepku pro mulčování, výhoz do boku nebo je díky nástavcům možné trávu úhledně řádkovat za sekačkou. Jestliže máte kompost, na který pravidelně sypete posečenou trávu a měníte ji v humus, žádné tyto dodatečné funkce nepotřebujete. Pokud chcete čerstvou trávu například pro hlodavce, oceníte funkci řádkování. Dobře si před nákupem rozmyslete, zda budete jednotlivé funkce využívat. Čím více funkcí sekačka má, tím více stojí peněz. Jestliže budete sbírat trávu jen do sběrného koše a žádné další funkce nevyužijete, tak jste zbytečně zaplatili více peněz.

Odkládací plocha nebo startování klíčkem

Firmy na výrobu sekaček se snaží neustále přicházet s inovacemi a doplňky sekaček. Jedním z dalších doplňků je například i odkládací plocha pro drobné věci. Ta je umístěna většinou pod držadlem sekačky a je v ní možnost při sekání například odložit mobil nebo malou lahev s pitím. Pro starší osoby je pak vyvinuta ještě jedna oblast benzínových sekaček – startování. Starší lidé mají mnohdy problém dostatečně rychle zatáhnout za startovací šňůru. Pro tyto osoby jsou vyvinuty modely sekaček s technologií startování na klíček, jako v autě. I sekačky mají malý akumulátor, který po otočení klíčkem nahodí motor. Tato výbava zvyšuje cenu sekaček třeba o 2 000Kč. Dobře si rozmyslete, zda klíčové startování opravdu potřebujete, nebo ne.
Magda Autor Magda