Barevná typologie, vhodného oblečení a líčení

Úvodní stránkaBarevná typologie, vhodného oblečení a líčení
8.říjen 2014 od Magda v rubrikách Móda, Nové články
štítky Móda, Vzhled
Víte o tom, že byste měla oblečení a i styl líčení podřídit barevnému typu, ke kterému patříte? Že jste o barevné typologii ještě neslyšela? Tak to je obrovská chyba, protože se možná kvůli tomu oblékáte do nesprávných barev a nedáváte tak vyniknout vaší plné kráse. Přinášíme vám přehled barevných typů i barev, které se k nim hodí. Barevná typologie využívá čtyři roční období. Rozlišujeme proto jarní, letní, podzimní a zimní typ. To, ke kterému patříte, poznáte velice jednoduše. Stačí sledovat barvu vaší pleti, vlasů a očí.

Jarní typ

Základním rozpoznávacím znakem je něžnost a jemnost. Patříte sem, pokud máte světlou, narůžovělou pleť s broskvovými tóny. Typická je světlá barva očí: blankytně i sytě modrá, oříšková, šedavá i zelená. Barva vlasů pro tento typ je plavá i světle hnědá. Rty jsou jemně růžové. Pihy se vám objevují jen zřídka a opalování vám jde snadno. Jemnosti byste měla podřídit líčení i šatník. Pokud se musíte líčit, vsaďte na přírodní barvy a jemné tóny. Slušet vám budou i metalické odstíny. Na rty stačí nanést lesk, výrazná barva na rtech by u vás vzbudila dojem lacinosti. Ideální barvy pro líčení jsou také růžová, broskvová i lososová. Pokud musíte mít oční linky, rozhodně nepoužívejte černou. Vhodné jsou pastelové barvy, které musí korespondovat s barvou očí či očního stínu. Podobně je to i se stylem oblékání. Nemělo by být super výrazné. Snažte se o jemnost a něžnost. Skvěle se budete cítit v šatech a v tunice. Hodí se k vám hippie styl. Co se týče doplňků – volte ty jemné.

Letní typ

Váš celkový look je více ostrý a výrazný. Typický je světlý ale i tmavý tón pleti. Pihy se vám dělají jen v sezóně a opalujete se snadno. Vaše vlasy mohou mít barvu blond i tmavou. Oči máte výrazné – možné jsou všechny odstíny. Do tohoto typu patří většina žen. Při líčení máte rozmanité možnosti. Slušet vám bude přírodní i výrazné. Použít můžete snad všechny možné barvy, dejte si jen pozor, abyste to s jejich intenzitou nepřehnala. Mezi top barvy pro líčení patří: hnědá, zelená, stříbrná a světlá růžová. Pokud líčíte oči, bude vám velmi slušet kouřové líčení. Vaše rty by měly vždy působit přirozeně, vyvarujte se výrazných odstínů. I v oblečení máte volnou ruku. Pokud se chcete odlišit, zkuste vintage styl. Slušet vám bude ale i moderna. Záleží opravdu jen na vás. Doplňky volte výrazné, ale vždy tak, aby ladily k outfitu. Ideální jsou pro vás šperky s přírodními prvky.

Podzimní typ

Jsou ženy se zlatavou či béžovou barvou pleti. Barva očí je výrazná a jiskřivá, obvykle je to modrá, hnědá nebo zelená. Pihy má tento typ po celý rok a špatně se opaluje (ihned se spálí). Typickým znakem jsou hnědé či zrzavé vlasy. Při líčení je třeba vsadit na teplé barvy, které pleť pomohou rozzářit. Ideální je červená, broskvová, odstíny hnědé, modré a zelené. Na rozdíl od ostatních si můžete dovolit výrazné líčení rtů – nebojte se i temně rudé rtěnky. Při líčení musíte klást důraz na zvýraznění očí, nebojte se použít výraznou barvu stínů i očních linek. I při oblékání je třeba vsadit na výrazné barvy. Měly by to být barvy země. Nosit můžete cokoliv. Naopak se k vám příliš nehodí barvy pastelové. Volte doplňky z přírodních materiálů.

Zimní typ

Typický je namodralý tón pleti. Oči působí ostře až chladně. Jejich barva je tmavá. Obočí máte jistě výrazné. Vaše rty jsou málo vidět. Dobře se opalujete, ale hrozí i riziko spálení. Vaše vlasy jsou tmavé – obvykle hnědé nebo černé. Pro líčení i oblékání je důležitý kontrast. Potřebujete vlastně trochu zjemnit. Používat můžete barvy syté v kombinaci s pastelovými. Slušet vám bude především modrá, sytá červená, fialová, zelená a také šedá. Vždy se oblékejte tak, abyste na sobě měla kombinaci barev. Co se týče líčení, zaměřte se na výraz. Slušet vám budou výrazné oční stíny. Ani vy se nemusíte bát používat výraznou rtěnku. Je to pro vás nutnost!  Hodí se k vám také vše, co se blyští. Nezapomínejte na to při oblékání a hlavně při volbě doplňků.
Magda Autor Magda