Adventní kalendáře

Úvodní stránkaAdventní kalendáře
5.prosinec 2016 od Lenka v rubrikách Hobby a zahrada
štítky Advent, Vánoce, Kalendář

Adventní kalendáře pomáhají dětem zkrátit čekání na na kouzelný Štědrý den a zároveň jim každý den přinesou malou radost. Ale takový adventní kalendář nemusí zpestřit den jen dětem, ale i dospělým. Pro své přátele či rodinu můžeme připravit originální odpočítávač a ani to nemusí dát moc práce.

I když jako dítě jsem každé ráno s nadšením otevírala okénka s čokoládičkami, v dospělosti jsem pro svoje blízké začala vyrábět různorodé domácí kalendáře.

Třeba i vám budou inspirací, jak si letos ten prosinec zpříjemnit a s rodinou si ho mile užít.

Kalendář perníčkový - krásně vám provoní byt. Je sice trochu pracnější na přípravu, ale perníčky prostě k Vánocům patří, tak proč si je neužít již od prvního prosince?

Kalendář dospělácký - aneb přesným meřítkem - 24 dílky ozdobená láhev s domácím vaječným koňakem či čokoládovým likérem. Lahev zdobíme barvami na sklo či permanentním fixem. Fixy se vyrábí v různých barvách a práce s ním je určitě jednodušší než s barvičkami na sklo. 

Kalendář rodinný - každý den se rozbalí lísteček s drobnou aktivitou, kterou rodina může podniknout společně. Určitě není nutné vymýšlet náročné akce typu večeře v hotelu. Spíše navrhuji činnosti, které k předvánočnímu času patří - společné psaní pohlednic (kdo to ještě v dnešní elektronické době dělá? Ale příjemce jistě potěší!), pečení cukroví, procházka po okolí s cílem najít nejhezčeji nazdobený stromek, bruslení, čtení zimního příběhu. Vlastně to může být cokoli, co vás potěší. 

Kalendář naruby - ideální pro rodiny s malými dětmi. Připravíme si krabičku s 24 prázdnými přihrádkami. Úkolem je  každý den do přihrádky donést nějaký “poklad” z vycházky či cesty z práce/školky/školy nebo záznam toho, co nám daný den udělalo radost (vstupenka z návštěvy divadla). 

Kalendář fotografický - do očíslovaných obálek ukryjeme fotografie z uplynulého roku. Poslouží nám k malému zastavení a  zavzpomínání na příjemné zážitky. Fotografii můžeme rozstříhat na několik částí a vznikne jednoduché puzzle! 

Kalendář svíčkový - asi jeden z nejjednodušších. Koupíme největší svíci, kterou v obchodě nalezneme a fixem nakreslíme metr. Každý den odhoří jeden dílek. 

Kalendář herní - pro milovníky společenských her! Dokážete jich doma najít či vymyslet rovnou 24? Pokud ano a máte chuť se do toho pustit ve velkém, na každý den jednu z her zabalte do balicího papíru, očíslujte. Pro ještě větší milovníky her a dobrodružství doporučuji balíčky nevystavovat, ale každý den jeden někam ukrýt a nechat jej účastníky hledat.

Lenka Autor Lenka