A co se ještě v New Yorku vyplatí koupit?

Úvodní stránkaA co se ještě v New Yorku vyplatí koupit?
11.únor 2015 od Radush v rubrikách Móda, Nové články
štítky Cestování, Metropole, Nákup
O tom, že jsou USA rájem pro všechny „nákupuchtivé“ jsme se již bohatě rozepsali v předchozím samostatném článku. Zaměřili jsme se přitom zejména na oblečení, o jehož výhodném pořízení snad nelze ani debatovat. Není však tím jediným, po čem se v Americe vyplatí porozhlédnout. Levnější je zde i elektronika, umělecké kousky či například některá výbava do domácnosti. Je libo telefon, videokameru, tablet nebo snad notebook? Zachtělo se vám zakoupit ručně malovaný obraz nebo snad nějaký koberec? To vše a mnohé další lze v New Yorku pořídit za lákavé ceny. A kam přesně, že se za nákupy vydat?

Elektronika

B&H
  • Obchodní dům, kde můžete zakoupit veškeré druhy elektroniky za velmi příznivé ceny. Jen namátkou co byste řekli na Apple iPad mini 16 GB Wifi za 220 dolarů nebo na Apple MacBook Air 11 za cenu 800 dolarů? Obecně zde ceny chytrých telefonů začínají na 50 dolarech, fotoaparáty pořídíte již od 25 dolarů a například FlashDisk o velikosti 8GB již od necelých 5 dolarů. B&H najdete na adrese 34th Street a 9th Avenue. Vzhledem k tomu, že se jedná o obchod židovských majitelů, kteří dodržují šabat, je zde každou sobotu zavřeno.
Apple Store
  • Společnost mnohokrát oceněná titulem nejhodnotnější značky světa se pyšní řadou poboček po celých USA. V samotném New Yorku jich můžete navštívit hned několik. V podstatě u všech výrobků se tu můžete těšit na nižší ceny než v České republice. Porovnejte sami Apple iPad Air 2 16 GB WiFi za 499 dolarů nebo Apple iPhone 6 s velikostí displeje 4.7 palce bez smlouvy s operátorem za 649 dolarů. Jen pro srovnání, nejlevnější nabídka tohoto telefonu se v České republice pohybuje od 17 tisíc korun. A kam že pro tyhle věcičky vyrazit? V Apple Store na 5th Avenue na rohu Central Parku mají otevřeno nepřetržitě 24 hodin denně. Proslulý je též Apple store na nádraží Grand Central Terminal na 89th East a 42nd až 45 th Street. K dispozici jsou však i mnohé další pobočky. Stačí si vybrat.

Dekorace pro domov

ABC Carpet & Home
  • Širokou nabídku výrobků, kterými si je možné vybavit a zútulnit domov, naleznete právě v tomto obchodě. Čekají tu na vás různé druhy koberců, povlečení, nábytku, svíček, zkrátka cokoli, co se doma může hodit. Trefíte – li se do období slev, můžete vychytat velmi lákavé ceny. Obchod najdete jednoduše na adrese 888 Broadway.

Knihy a suvenýry a všechno ostatní

St Marks Place
  • Snad vše, co připomíná New York nebo jeho atmosféru, můžete nakoupit v celé řadě obchůdků i venkovních stánků právě na St. Marks Place, která je alternativním názvem pro 8th Street v části mezi 3rd Avenue a Avenue A. Za velice příznivé ceny zde můžete sehnat použité knihy, krásné šperky, oblečení, sluneční brýle, kabelky, klobouky a téměř i vše ostatní, co vás napadne.
China Town
  • Ucpané uličky Čínské čtvrti se nemusí zdát na první pohled jako lákavá pozvánka, nicméně tato část Manhattanu má své kouzlo. Nakoupit zde můžete čerstvé ryby, bylinky, suvenýry, oblečení, hodinky i mnohé typické čínské výrobky (mimo jiné třeba sochu Budhy nebo tradiční čínskou čajovou konvici). Cena bývá velmi příznivá, nicméně je důležité zvážit i kvalitu. A poznámka s vykřičníkem: nezapomeňte o cenu smlouvat!
Brooklynflea
  • O víkendu doporučujeme zavítat do čtvrti Brooklyn na trhy, kde seženete snad opravdu úplně vše. Jen namátkou posuďte sami: nábytek, umělecké kousky, ručně vyrobené suvenýry, oblečení, různé druhy dekorací a dokonce i čerstvé jídlo. Od listopadu do března je trh pořádán pouze na jediném zastřešeném místě a sídlí na adrese 1000 Dean St., Crown Heights, Brooklyn. Naopak od dubna do listopadu se obchoduje pod otevřeným nebem. V sobotu se koná hlavní trh ve Fort Greene Park a v neděli ve Williamsburgu. Menší trhy můžete nalézt i na dalších lokálních místech. Více informací naleznete na tomto webovém odkazu.
Radush Autor Radush