5 způsobů, jak čistit okna

Úvodní stránka5 způsobů, jak čistit okna
1.září 2015 od Magda v rubrikách Nezařazené
štítky Recepty, Úklid, Ženy
Čištění oken patří mezi nejméně oblíbené činnosti v každé domácnosti. Alespoň 4x do roka by ale mělo proběhnout v každé domácnosti. V dnešním článku si představíme možnosti a způsoby, jakými lze okna v domácnosti čistit. Zaměříme se na klasické, možnosti, moderní technologie a nebudou chybět ani „babské rady“.

Puding

Naší první možností na mytí oken je jedna z populárních babských rad. Puding najdeme v každé domácnosti a kupodivu se skvěle hodí nejen na přípravu dezertů, ale i k mytí oken. Nezáleží na druhu ani na chuti. Jeden pudinkový sáček stačí rozpustit v pěti litrech vlažné vody. Do pudinkové vody pak namočte hadřík z netkané textilie a umyjte okna.

Ocet a noviny

Po babské radě následuje metoda, která je považována za klasickou. Ocet skvěle pustí z oken mastnotu i prach. Jeho nevýhodou je však zápach. Po odstranění nečistot a mastnot z oken pomocí octa a novin je pak nutné okna ještě omýt čistou vodou, aby nezapáchala.
Mytí oken

Rozprašovače pro leštění

Puding a ocet okna skvěle umyjí, ale ještě je spousta práce s jejich leštěním. Moderní přípravky na mytí oken jsou ale 2v1 a ulehčují námahu. Jejich pořizovací cena je samozřejmě vyšší než ocet nebo puding. K dokonalému vyčištění oken stačí ovšem jen rozprášit na okno a pomocí hadříku z netkané textilie vyčistit a zároveň vyleštit.

Parní čističe

Pomalu se dostáváme k moderním technologiím na mytí oken. Jedním z nejžádanějších produktů současnosti jsou parní čističe oken. Tvar těchto produktů připomíná malé ruční vysavače, do kterých stačí nalít voda. Nepotřebují žádná chemická čistidla, stačí jen nalít čistou vodu, počkat až se nahřeje a jedním tahem okna napařit a okamžitě stírat. Horká pára si poradí se vším.

Automatický robot

V dnešní době automatizace v každé oblasti by bylo až podezřele, kdyby vedle robotických vysavačů a sekaček nebyly i roboti na mytí oken. I ti už na trhu jsou. Hodí se především pro majitele rodinných domů podle nejnovějších architektonických trendů. Moderní trendy v architektuře totiž využívají velké prosklené stěny. Robota stačí dát jen na sklo a o nic víc se nemusíte starat.
Magda Autor Magda