4 tipy pro šťastné maminky

Úvodní stránka4 tipy pro šťastné maminky
17.leden 2017 od Dee v rubrikách O dětech
štítky děti, Výchova, mateřství, rodiče, Rodina

Vždycky mě bavilo být maminkou. Pořád mě to baví a zcela naplňuje, i když někdy je toho prostě moc a já při tom všem štěstí zapomínám být šťastná. Když to takhle píšu, připadám si jako ten největší hříšník světa, ale je to tak. A nejhorší je, že něco už zpátky prostě nevrátíte, což si právě maminky a tatíkové uvědomují pokaždé, když jim dojde, jak to jejich dítě zase vyrostlo. To mě až píchne u srdce ...

O to víc pak chci užívat zábavy a štěstí se svou dcerou, což se mi úplně podařilo až v momentě, kdy jsem si uvědomila, co vše je třeba splnit- jaké věci mít na mysli, aby to vše fungovalo. Většina maminek mi dá jistě za pravdu - je tak snadné ztratit kontrolu, klid i vaše vnitřní štěstí, když máte dítě. Tedy pokud si tímto procházíte, nabízím způsob jak to změnit.

Které 4 věci musí ŠŤASTNÁ MAMINKA na mysli každý den?

1. Stanovovat si reálné cíle.

Víte, když se podívám na první dny svého mateřství, byla to hruuuza. Snažila jsem se toho stihnout tolik jako dřív, ale nebylo to v mých silách. Trápila jsem se a měla pocit, že jsem neschopná. A jak mám tu silnou vůli, tak jsem se jako vůl snažila a snažila a chodila spát pozdě, odrovnala si záda, a propadala panice, že už nikdy nebudu mít čas na to, co mě všechno bavilo, když jsem ještě nebyla maminkou.

A to nemluvím o tom, co vše dalšího se na vás valí, jakmile se Vám narodí ten malý uzlíček štěstí a vy pro něj samozřejmě chcete je to nejlepší. Všichni mají rázem skvělé nabídky nebo nápady, takže bylo velice těžké nedovolit nikomu a ničemu, aby přidával na můj seznam víc a víc věcí, které by mohly "zlepšit" život můj nebo mého miminka.

Snažte se soustředit jen na věci, které jsou pro vás opravdu důležité A ve vašem životě reálné. Nedávejte si na svůj seznam úkolů víc, než můžete zvládnout. Radost z každého splněného úkolu vás povede až ke štěstí, které můžete prožívat každý den.

2. Myslet pozitivně.

Když vaše dítě zlobí a nedá si říct, bývá někdy velice složité mu to nezazlívat a myslet přitom pozitivně. Mnohokrát jsem byla naštvaná, že se mé miminko chová nevhodně. Děti Vám to nedělají naschvál- i ten nejprotivnější projev Vašeho dítěte je pouze způsob, jak se ten malý člověk učí, co smí a co ne. Zkouší bariéry, čeká, jak zareagujete a co mu dovolíte.

Ukažte mu, že právě tento fakt dobře chápete ,a že ochotně a rádi budete jeho učitelem. Vždyť právě vy jste tím nejpovolanějším.

3. Být TADY a neztrácet pozornost

Často se stává, že v návalu toho všeho, co den přinesl, dělám více věcí najednou. Hraji si se svou dcerou, ale zatím vyřizuji e-maily na telefonu nebo věším prádlo.

Někdy mi to dojde, ale někdy je už pozdě. To je mi pak líto, že jsem si neuvědomila dřív, že B. odešla od toho, co jsme dělaly spolu právě proto, že já chtěla stihnout i něco jiného. Já vím, to ostatní se taky musí udělat, protože ne vždy to jsou hlouposti, které lze odložit. Ale možná by pomohlo, kdyby se každá maminka pokusila soustředit spíš jen na jednu jedinou věc, kterou právě dělá.

To znamená- když jste s dětmi, buďte s nimi. Neztrácejte čas ani přemýšlením nad tím, co vše máte ještě udělat. Teď jste prostě TADY a tu, se svými dětmi.

4. Věnovat se i sobě

Tahle rada zní děsně omšele, ale je to tak. Přesně takové chvíle jsem si užívala nejvíc. Věnujte se sobě samotné každý den! Nemusí to být nutně wellnes víkend, masáž nebo jiná podobná péče o vaše tělo. Někdy stačí jen najít si čas na to, abyste si stihly vypít kávu ještě teplou, abyste si sedly k pískovišti a u toho si zalistovaly časopisem, knížkou či si prohlídly facebook na telefonu. Aspoň jednou za den  dělejte, co chcete a na co máte zrovna chuť, hlavně si u toho na chvíli zkuste odpočinout.

 

 

 

Dee Autor Dee