3 vodní sporty

Úvodní stránka3 vodní sporty
15.červenec 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Sport
štítky Česko, Cestování, Sport, Tip na víkend, Životní styl
které posunou zábavu ve vodě o level výš Horké letní počasí je v plném proudu a drtivá většina z nás hledá v těchto dnech útočiště u vody. Plavání v příjemně chladné vodě je uklidňující a zároveň ochlazuje organismus. Pobyt na koupalištích, u rybníků nebo u nádrží nemusí být pouze relaxační, ale můžete si užít i spoustu zábavy. A to především díky vodním sportům. U kterých si užijete největší zábavu? 3 konkrétní příklady jsme si pro vás připravili.

Vodní lyžování

Nasadit lyže, posadit se na okraj mola a čekat na startovní trhnutí. Takhle přesně probíhá začátek při oblíbeném sportu vodního lyžování, které je na českých rybnících, jezerech a přehradách v současnosti velmi populární. Hodí se pro amatéry i pro pokročilé lyžaře. Jezdec je tažen na laně, buď za motorovým člunem, nebo za pomoci speciálního vleku. Při jízdě za člunem je charakteristickým znakem vytváření pravidelných vln, které můžete přejíždět tam a zpět nebo na nich skákat. Při tažení na tažném zařízení žádné vlny nevznikají, ale ve většině případů je vytvořena dráha s různými prvky, na kterých se dají dělat triky. Před začátkem triků je ale zapotřebí mít dokonale nacvičenou techniku jízdy.
Vodní lyžování

Aquazorbing

Zatímco vodní lyžování je již poměrně dlouhodobě rozšířeným vodním sportem, aquazorbing se řadí k těm novějším. S trochou nadsázky by se dalo tvrdit, že cílem aquazorbingu je popření základních fyzikálních zákonů a možnost chůze po vodě. Ačkoliv jste po celou dobu zavřeni v plastové kouli s velkým průměrem. Pokud jste aquazorbing ještě nezkoušeli, tak se připravte na to, že vaše kolena a lokty dostanou pořádně zabrat, stejně tak, jako vaše fyzická kondice. Najít totiž stabilitu v kouli na vodě není vůbec jednoduchým úkolem. První zkušenost s tímto sportem bývá většinou plná teatrálních pádů, zoufalé snahy o nalezení stability a nemalého množství sprostých slov. Jakmile ale přijdete na to, jak se v kouli udržet na nohou, a jak v ní chodit, ten pocit si zamilujete.
Aquazorbing

Flyboard

Nejnovějším druhem vodní zábavy je flyboarding. Flyboard je přístroj, díky kterému se můžete doslova prořezávat vodou ve velké rychlosti a kdykoliv budete chtít, můžete se přenést do kůže delfína a vyskakovat vysoko nad vodní hladinu. Tvarem připomíná flyboard snowboardové prkno, jen s tím rozdílem, že v částech pod nohami jsou nainstalovány 2 silné trysky, ze kterých proudí voda. Ta je pohonem pro váš pohyb. Až se naučíte flyboard ovládat, můžete s jeho pomocí vylétnout až 3 metry nad vodní hladinu. Nutné ale podotknout, že každá zábava něco stojí a ceny flyboardingu jsou v porovnání s ostatními sporty nejvyšší.
Flyboard
Magda Autor Magda