3 nevhodné diety

Úvodní stránka3 nevhodné diety
28.červenec 2015 od Magda v rubrikách Nové články, Zdraví
štítky Fitness, Hubnutí, Zdraví, Ženy, Životní styl
3 diety, které tělu mohou více uškodit než pomoci Obecně jsou diety považovány za prostředek, kterým lze snížit tělesnou hmotnost a zároveň tělo dostat do lepší kondice a do lepšího zdravotního stavu. Snížení váhy a lepší stav těla ale nemusí jít vždy ruku v ruce. Existují totiž i druhy diet, které zajistí hubnutí, ale na celkový stav těla mají spíše negativní vliv. A právě na ně se v dnešním článku zaměříme.

Jednodruhová dieta

Princip jednodruhové diety lze rozpoznat již z jejího názvu. Jedná se o způsob úpravy jídelníčku tak, že se bude skládat výlučně z jedné potraviny – nejčastěji rýže, jablko nebo mléko. Nutné je říci, že neexistuje potravina s vyváženým poměrem minerálů, vitaminů sacharidů a ostatních prvků, které jsou pro tělo potřeba. Strava je tedy nevyvážená.

Makrobiotická dieta

Princip makrobiotické diety je v naprostém vyloučení veškerých sladkostí, kávy, alkoholu a koření z jídelníčku. Takové návyky jsou v naprostém pořádku. Problém přichází až ve chvíli, kdy se mnoho osob snaží držet ještě „lepší“ makrobiotickou dietu. Přísnější režim této diety v mnohých případech zakazuje také konzumaci masa a vajec, které jsou důležitým zdrojem bílkovin a vitamínu B12. Strava se velmi často zúží jen na obiloviny, luštěniny a zeleninu.

Hladovka

Držení hladovky je pro lidské tělo zřejmě nejnamáhavějším druhem diety, i když tohle dieta vlastně ani není. Pokud se vědomě budete zříkat potravy a budete konzumovat jen tekutiny, kila navíc půjdou dolů samozřejmě velmi rychle. Kromě zásob tuků ale budou mizet také svaly a energie. Hladovky často končí tělesným kolapsem. Když tělo nemá z čeho brát energii, je jen otázkou času, kdy vypoví službu. Vždy, když budete chtít snížit svou tělesnou váhu, myslete na to, že vaše strava by měla být za všech okolností vyvážená. Nebojte se obětovat čas a úsilí a připravte si vlastní jídelníček. Nebo můžete kontaktovat výživového specialistu, který připraví stravovací plán přímo na míru danému člověku na základě jeho individuálních tělesných dispozic.
Magda Autor Magda