3 nejlevnější exotické destinace mimo Evropu

Úvodní stránka3 nejlevnější exotické destinace mimo Evropu
30.březen 2016 od petr v rubrikách Cestování, Nové články
štítky Afrika, Cestování
Plánujete si letošní dovolenou užít ve skutečně exotických zemích? Chcete odletět do země, kde je jiná kultura, zvyky, náboženství, architektura a prostě se jedná o zcela jiný svět? Nechcete ale zároveň, aby vás taková dovolená vyšla na 100 000 Kč? V ton případě pro vás máme tip, tedy celkem 3 tipy na skutečně exotické destinace, kde je navíc velmi levno. Nejdražší položkou bývá letenka a životní náklady jsou pak již minimální. Zaměřili jsme se na země mimo Evropu.

Asie – Indie

Cestovatelé, kteří přemýšlí o návštěvě Asie a zemí, které budou pro dovolenou nízkorozpočtové, by rozhodně měli přemýšlet o Indii. Indie, druhá nejlidnatější země světa a téměř 50% obyvatel této země žije na nebo pod hranicí chudoby. Na Evropské a Západní poměry je v Indii abnormálně levno. 1 litr vychlazené vody na ulici vyjde na 5Kč, oběd v restauraci na 30-70 Kč a drtivá většina památek v této zemi je bez nutnosti poplatku. Až na ty nejslavnější – Tádž Mahál – 750 IRS (350 Kč).
Tádž Mahál
Připravit se musíte také na pálivé jídlo, neustálé smlouvání o ceny, neustálé odhánění žebráků, únavné obchodníky, ale odměnou bude krásná příroda se skvostnými architektonickými památkami.

Střední Amerika – Nikaragua

Střední Amerika je prozatím turisty docela opomíjenou zemí. Na rozdíl od sousední Kostariky, kam ročně přijíždějí statisíce turistů z celého světa. Nikaragua je poměrně malou a chudou zemí Střední Ameriky, což ovšem nijak neubírá na její kráse. Příroda a především pláže jsou zde jako vystřižené z obrázků. Nikaragua není příliš poznamenaná průmyslovou výrobou, najdete zde ideální podmínky pro potápění a šnorchlování a rozhodně se jedná o nízkorozpočtovou destinaci. Plného komfortu si v této zemi můžete užít a stačit vám bude jen 20 dolarů v kapse na den. Mějte ale na paměti, že v posledních měsících se v Jižní a Střední Americe šíří virus Zika.

Afrika – Uganda

Pokud chcete zažít pravou Afriku, ale nesahat přitom zbytečně hluboko do kapsy, je ideální zemí Uganda.
Uganda
Nejen pro poznávání africké kultury, ale zejména přírody. V Ugandě je několik světoznámě uznávaných národních parků. Obrovské jezero Victoria je domovem mnoha původních kmenů, kteří žijí na ostrůvcích tohoto jezera. U afrických destinací je třeba vždy sledovat aktuální politickou situaci. Občanské války jsou zcela běžné.
petr Autor petr